Про автора

                                                                                                                                                            

Цвілюк Наталія Валентинівна
                     

  1. Посада: завідуюча шкільною бібліотекою
 2. Місце роботи: Комунальний заклад "Гайворонський ліцей №2"
 3. Освіта: середня спеціальна
 4. Спеціальність за освітою: бібліотекар
 5. Електронна пошта: biblioteka655@gmail.com
     6.     Стаж роботи на займаній посаді: 31 рік
     7.     Бібліотечний стаж: 31 років
     8.     Кваліфікаційна категорія: провідний бібліотекар, 12 розряд
     9.     Нагороди, відзнаки: Подяка Відділу освіти Гайворонської райдержадміністрації 2011р.; Подяка Управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації 2009р.
 Проблема: впровадження інноваційних технологій у в навчально-виховному процесі та роботі бібліотекаря.


Гарна книга –

І вихователь і вчитель,і товариш

      Сьогодення диктує нову модель  бібліотеки, вимагає  наповнення її новим змістом, що відповідав би запитам педагогічного процесу і розвитку нових інформаційних технологій.
   Шкільна бібліотека надає освітні послуги, книги та інформаційні ресурси, допомагає всім членам шкільної спільноти навчитися критично мислити і ефективно використовувати інформацію в будь-якій формі та на будь-якому носії.
    Наш час – це час переходу до високотехнічного суспільства, у якому якість людського потенціалу,рівень освіти і культури всього населення набуває ваги для економічного і соціального розвитку держави.
    Шкільній бібліотеці належить особливе місце в бібліотечному просторі. Насамперед, вона, звичайно, учбова бібліотека, оскільки повинна забезпечувати інформацією і відповідними документами учбовий процес. Але насамперед має бути компетентний бібліотекар. В образі компетентного бібліотекаря повинні поєднуватися знання, уміння , активність, самостійність, індивідуальність та професійні якості: тактовність, комунікативність, доброзичливість, емоційна врівноваженість.
    Для потенціалу сучасного бібліотекаря характерні:
-         Високий рівень загального розвитку (розуміння сьогоднішніх соціально-політичних і економічних перетворень, глибокі знання, соціальна активність, зрілі етичні погляди)
-         Професійне покликання (любов до дітей, потреба навчати та виховувати, захоплення роботою, творче ставлення до роботи.
-         Професійно важливі якості (фахові здібності, готовність до особистісного саморозвитку, гуманістична спрямованість діяльності,вміння швидко орієнтуватися у будь-якій ситуації.
     Шкільна бібліотека забезпечує найповніший інформаційний супровід навчально-виховного процесу, надання інформаційно-методичної допомоги учням і педагогам в оволодінні основами наук і організації виховного процесу.
      Бібліотека забезпечує найповніший інформаційний супровід навчально-виховного процесу, надання інформаціно-методичної допомоги учням і педагогам в оволодінні основами наук і організації виховного процесу.  В єдиний інформаційний центр школи входить бібліотека з читальним залом, абонементом, книгосховищем, методичною літературою, нормативно-правовими документами, періодичною пресою,компютерною технікою.
    Сучасна школа нового типу потребує і нового підходу до інформаційного забезпечення. Тому і виникла необхідність впроваджувати і використовувати нові інформаційні технології в шкільній бібліотеці. Все це спонукає до утворення шкільного бібліотечно-інформаційного центру (ШБІЦ).
     Мета центру – забезпечити інформаційні потреби користувачів через своєчасне доведення інформації.
     Оскільки ШБІЦ є обов’язковою структурною ланкою загальноосвітнього навчального закладу, усі стратегічні-виховні завдання, які повинна вирішувати національна школа, трансформуються у завдання і діяльність шкільної бібліотеки.
      Завдання ШБІЦ визначає його функції, а саме: інформаційні, освітні, інтелектуальні, культурологічні, виховні, самоосвітні, соціальні.
       Реалізація цих завдань можлива тільки при тісній співпраці шкільного бібліотечно-інформаційного центру с педагогічним колективом. Це насамперед: спільне планування і реалізація планів як у стінах центру так і поза ним. Організовують тематичні екскурсії до бібліотеки, проводяться дискусійні клуби, бесіди, вікторини, знайомство з новими книгами, перегляди фільмів.
       Під час спілкування, індивідуальних бесід бібліотекар бере участь у розвитку навчальних навичок читання, створює вільний доступ до книжкового фонду, творчого пошуку, у якому діти пробують свої сили у визначенні своїх зацікавлень, реалізації своїх можливостей і здібностей.
    Співпраця педагогів і бібліотекаря мають добрі результати для творчої роботи з учнями, допомагають розвитку особистості, дають можливість не розминутися з розумною книгою, виховати гідних громадян України.